O nás

Našim oborem je strojírenství, specializací kovoobrábění.

Kratší dodací termíny a spolehlivost dodávek je hlavním opěrným bodem, díky kterému jsme si vybudovali nadstandardní vztahy s našimi partnery a zákazníky.

Zkušenosti a praxe nás vedly k rozvoji několika základních okruhů činnosti a výroby, které vedou ke stabilitě firmy jako celku, s důrazem na přesné obrábění kovů pro nejrůznější odvětví od elektroprůmyslu, přes automotive, letecký průmysl, až po komponenty pro CNC stroje a další.

Nabízíme svým zákazníkům velmi širokou škálu a know-how strojírenských činností v oblasti CNC obrábění kovů formou soustružením, frézováním, broušením, vrtáním a vyvrtáním.

Dlouhodobá strategie firmy je neustále inovovat, zefektivňovat a investovat do nových technologií přes robotizaci až po digitalizaci procesů včetně podpory a rozvoje Industry 4.0.

V rámci technologické samostatnosti se firma zaměřila na vybudování vlastní Technologie a Nástrojárny. V ní se profesionálové v oboru věnují především konstrukci přípravků, návrhu a realizaci vlastních kombinovaných a speciálních tvrdokovových nástrojů, robotických pracovišť a jednoúčelových strojů.

Samozřejmostí zůstává, že kvalita je pro nás ve všech směrech zásadní. Dlouholeté zkušenosti našich zaměstnanců a zapojení požadavku zákazníka do jednotlivých procesů jsou zárukou optimálních řešení.

Zabýváme se třískovým kovoobráběním od velkosériové přes malosériovou až po kusovou výrobu.

Zpracováváme všechny druhy dostupných materiálů.

Jsme česká rodinná firma s tradicí od roku 1990. Firma vlastní rozsáhlé výrobní a skladové prostory, které jsou rozděleny do tří samostatných objektů, kde probíhá obrábění dílců pro jednotlivá průmyslová odvětví.

Vlastníme certifikáty ISO 9001, ISO 14001, IATF 16949, OHSAS 18001, AS 9100

 

Industry 4.0

Digitální průmysl se ve firmě Kovokon opírá o tři hlavní pilíře:

1) Produkční flexibilita

Protože naší zákazníci neustále mění a upravují požadavky, je pro nás důležitá vysoká produkční flexibilita. Naši zákazníci hledají partnera, který se umí rychle přizpůsobit. Již dříve jsme hojně investovali do integrace jednotlivých systémů. Jeden z těchto systému (Pharis) nám umožnil napojení většiny strojového parku do jednoho řídícího systému a tím zajistil digitalizaci odvodů práce a sběr dat přímo z výroby, který nám dává schopnost rychlejší změny výrobního programu. Rychlost zpracování zakázek je a vždy byl důležitou schopností firmy Kovokon.

 

2) Efektivita plánování

Kvůli neustálému tlaku na krácení dodacích lhůt je efektivní plánování druhým z hlavních pilířů Průmyslu 4.0 v Kovokonu. V roce 2016 jsme do výroby naimplementovali systém pro efektivní výrobní plánování (APS Plantune), který nám umožňuje zvyšovat míru kontroly výrobního programu a zkracovat čas za který zakázky zpracujeme.

 

3) Automatizace & robotizace

Robotizace nám slouží jako nástroj ke snížení jednotkových cen našich výrobků. Investice společnosti se v minulosti opíraly o financování robotických pracovišť a pokročilých CNC center. Tyto technologie jsou nedílnou součásti výrobního programu Kovokon.

 

Enviromentální odpovědnost

Ochrana životního prostředí a péče o něj je jednou z našich priorit. Nejsme lhostejní ke světu, ve kterém žijeme, a děláme vše pro to, abychom minimalizovali dopady našeho podnikání na životní prostředí. Snažíme se efektivně využívat a minimalizovat spotřebu energií a surovin, snižovat zatížení životního prostředí a minimalizovat výskyt havarijních stavů.

Naši zaměstnanci pečlivě dodržují povinnosti ve vztahu k pravidlům, které zaručují maximální péči o životní prostředí. Přehledy spotřeby energií a vyprodukovaných odpadů jsou podrobně monitorovány a každoročně vyhodnocovány vedením společnosti. To vše v souladu s platnou legislativou.